Bu Blogda Ara

9 Eylül 2016 Cuma

Nivea Profesyonel Yüz Temizleme Seti

Merhaba
Nasılsınız? Bugün size üç aydır elimde olan bu setten bahsedeceğim. 
Bu set bana Nivea tarafından gönderildi baştan belirteyim. Açıkçası merak ettiğim ama alıp almama konusunda karar veremediğim bir üründü. Sanırım artık yazabilirim. 
Öncelik olarak temizleme fırçası yumuşacık ve dönerek temizliyor. En fazla 15-20 saniye aynı yerde tutun diyor kullanma talimatinda. Ben çok hızlı olmasa da yüzümde gezdirerek kullanıyorum ki tahriş etmesin. 
Bu tarz fırçaları clarisonic de olsa hergün kullanıma uygun bulmuyorum. Fazla fazla cildi temizlemek de cildin faydalı yağ üretimine engel olduğu için çok önerilmiyor. Onu baştan söyleyeyim. Ben haftada bir defa yüz yıkama jeli ile birlikte kullandım. Sonrasında cildim yumuşacık oldugu için elimin altında olmasından çok memnunum. Eğer uygun fiyatlı bir fırça arıyorsanız bu set tam size göre. 49 lira ya satılıyor diye hatırlıyorum. 
Gelelim içinden çıkan yüz temizleme jellerine. 
İlk olarak temizleme jelinden bahsedeyim. 
Karma cildime çok iyi geldiğini söylemeliyim. Akşamları genel olarak makyajımı sildikten sonra köpürterek yıkadım. Gerilme yapmıyor güzel arındırıyor. Hiç rahatsızlık vermedi. Çok sevdim. 
Peeling ise içerik açısından tahriş etmedi ya da rahatsızlık vermedi. Yakmadı. Ama! tanecikleri içindeki o kadar büyük ki maalesef peeling yapacak kadar ciltle bütünleşmiyor. Gözenekleri temizleyebilecek kadar küçül olmadığı için tanecikleri, çok işlevli bulmadım. Bu ser içinde peelingi başarılı bulmadım. Ama fiyat açısından sırf bu peeling için alınmaz da diyemem. 
Ben yüzümde kullanmadım ama ellerim ve ayaklarımda bol bol kullandım. 
İki ürünün de çok hafif klasik Nivea kokusu var. Kokuya hassasınız da rahatsız edeceğini düşünmüyorum. 
Bu set için benim görüşlerim bu yönde. 
Siz bu seti denediniz mi? Size iyi geldi mi? Ne düşünüyorsunuz? Umarım işinize yarayacak bir yazı olmuştur. 
Sevilerimle.