Bu Blogda Ara

12 Ocak 2014 Pazar

Bir pazar günü rutini

Heyooo merhaba :)
Pembe aşkıyla yanan bazen makyaj bazen kıyafet bazen haber paylaşmayı planlayan bu kızın bloğuna hoş geldiniz. İlk yazım ne olacak, o mu olsun bu mu olsun derkeeen, zaman akıyor. Ve ben (bir sabırsız olarak dayanamayarak) ilk yazıya başlıyorum.

Bugünkü yazımın konusu çekmece temizliği. 
Her gün makyaj yap, tak takıştır sür sürüştür derken haftasonuna doğru o kadar çok dağılıyorum ki, hafta sonu bu düzenleme işi rutin haline geldi. Gerçi bugün biraz daha derinlemesine çalıştım. Öncelikli olarak, uzun zamandır kullanmadığım ürünleri ayırdım. 
Maalesef bazıları bozulmuş, onlar doğru çöpe... Kullanmayacağım ya da kullanamayacağım ürünlerden kurtulmak nasıl rahatlatıcı bir histir bu böyle. Sonrasındaa çok kullanılanlar-kullanılmayanlar ve renkler olmak üzere bi sıraya dizince bakın neler çıktı ortaya.

Rujlar konusunda hep mi bezner renkler diyorsanız? Aslında benim gözümde hepsi birbirinden farklı :) Sol baştan başlayacak olursam gloss görünümlü rujum max factor 6 saate kadar dayanıklı rujumu yazın tercih ediyorum. yazları malum sıcaklardan dolayı çok makyaj tercih etmediğim için pratik olduğunu söyleyebilirim. Çok da memnunum. 
Hemen yanındaki rujum nude ruj alacağım ben yaaa deyip alamayan benin bulduğu en açık renk ruj :) malesef dudak rengim öyle koyu ki bende çok beğensem de kendini gösteren en nude görünümlü renk tonudur! Bu konu da tavsiyelere muhtacııım...
 Ortadaki iki rujum pigment açısından çok zengin değil,okadar da koyu durmuyor neyse ki:) ve bence gerçek birer kış rengidirler. Kırmızılarım arasında en sevdiklerim deborah ve loreal markasında olanlar. Eğer günlük soft birgörünüm isterseniz Loreal Rouge Caresse serisinin Rebelred  fazla renk vermez ama nemlendirir ve ıslak görünümü şahane. Ama yoook ben akşam dışarı çıkacağım diyorsam Deborah olanı tek geçerim. Bunun dışında sürümü dokusu harika olan şeftali tonlarda avon luxe serisinin ruju (şu sondan ikinci) harika. En son ise pek başarılı olmayan bir avon gloss. Mat bulduğum rujlarımın üzerine sürüyorum. :)

Gelelim farlara:) Genelde doğal tonlar tercihimdir. Belli olduğu üzere. Bu konuda ilerleyen günlerde daha detaylı bir post planlıyor sözü resimlere bırakıyorum. :)

Ojeler konusunda mevsime göre değişkinlik gösteren bir renk skalam olduğu doğrudur. :) ve Ojeler için de apayrı bir post düşünüyorum ki... Bu özel bir dosya niteliğindedir. :)

VE son olarak çekmecem düzenlendiğine göre pazartesiye hazırım:) Hoşça kalın görüşmek üzere...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder